O mnie

Zajmuję się naturoterapią zintegrowaną. Podstawą mojej praktyki jest medycyna tybetańska ale uzupełniam ja także innymi terapiami z zakresu szeroko rozumianej medycyny naturalnej.

Wykształcenie podstawowe i średnie odebrałam w Warszawie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim, na wydziale Prawa i Administracji, który ukończyłam z wyróżnieniem. Moja praca magisterska na temat sekurytyzacji wierzytelności bankowych otrzymała na Uniwersytecie Warszawskim nagrodę fundacji Vontobel jako najlepsza praca magisterska na wydziale Prawa i Administracji UW. Została ona opublikowana w formie książki.

Pierwsze lata kariery zawodowej poświeciłam budowaniu podstaw prawnych dla polskiego systemu międzybankowego, z ramienia Narodowego Banku Polskiego we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. W tym okresie odbyłam także studia podyplomowe z zakresu bankowości i finansów na Uniwersytecie w Cambridge, St Catharine’s College (https://www.caths.cam.ac.uk/) w Angli i na Uniwersytecie w Berceley (https://www.berkeley.edu/) i Davis (https://www.ucdavis.edu/) w Kaliforni USA.

Gdy moja rola z ramienia NBP została wypełniona zostałam Chevening Scholar (http://www.chevening.org/) i otrzymałam stypendium od rządu Wielkiej Brytanii na dwuletnie studia podyplomowe w London School of Economics and Political Science (http://www.lse.ac.uk/) w Londynie. W tym czasie podjęłam także pacę w londyńskim City. Najpierw zajmowałam się obsługą prawną banków inwestycyjnych, ale niedługo po ukończeniu studiów na LSE, otrzymałam inną, dość nietypową jak na tamte czasy pracę. Nie przestaje mnie zadziwiać jak w miarę rozwoju i dojrzewania form prawnych działalności gospodarczej, przyjmują one postać coraz bliższą formie człowieka. W londyńskim City wypełniałam rolę sumienia jednego z największych banków inwestycyjnych. Rola ta obarczona była bardzo wysokim codziennym poziomem stresu i wymagała wysokiej dyspozycyjności.

Po urodzeniu dziecka moja dziesięcioletnia kariera w londyńskim City dobiegła końca. Bardzo szybko okazało się, że moje dziecko ma poważne problemy zdrowotne – egzemę, liczne alergie, jadłowstręt, zagrożenie astmą i najprawdopodobniej zaburzenia ze spektrum autyzmu. Ta wczesna diagnoza została później potwierdzona. Ojciec dziecka odszedł we wczesnym okresie ciąży. Najlepsi profesorowie pediatrzy, z którymi konsultowałam się w tym czasie nie potrafili mojemu dziecku pomoc. Prawdę mówiąc nawet nie podejmowali próby leczenia, jedynie przepisywali coraz silniejsze sterydy w miarę nasilania się objawów. Postanowiłam porzucić wtedy moją dotychczasową karierę zawodową i nauczyć się jak mogę pomoc swojemu dziecku.

Jestem buddystką. Mój nauczyciel, 104th Gaden Tripa Kyabje Jetsun Lobsang Tenzin Palsangpo (http://tibet.net/2017/06/his-holiness-the-dalai-lama-appoints-the-104th-gaden-tripa/), udzielił mi wtedy między innymi inicjacji z zakresu praktyki Buddy Medycyny i skierował na studia do Szwajcarii do najwybitniejszego medyka tybetańskiego naszych czasów profesora Pasang Yonten Arya Tendi Sherpa (https://www.tibetanmedicine-edu.org/index.php/dr-pasang-y-arya/12-curriculum). Po latach intensywnych studiów profesor Passang przyjął moje końcowe egzaminy teoretyczne i praktyczne w 2016 roku. Jestem jedynym uczniem profesora Passanga praktykującym w Polsce.

Od dzieciństwa interesuje się zielarstwem i dietetyką. W celu podsumowania i usystematyzowania zdobytej przez lata wiedzy, ukończyłam roczne studia podyplomowe z zakresu dietetyki medycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (https://www.wum.edu.pl/), oraz roczne warsztaty doszkalające dla zielarzy prowadzone przez wybitnego polskiego zielarza i biologa Dr n. biol. Henryka Różanskiego (http://rozanski.li/). Ukończyłam także liczne szkolenia z zakresu bioenergoterapii i radiestezji terapeutycznej. Moim głównym nauczycielem za zakresu bioenergoterapii jest wybitny polski bioenergoterapeuta Jerzy Strączyński (http://www.energoterapia.pl/index.html) a z zakresu radiestezji Jacek Bujnowski (http://www.bio-om.pl/).

Przez lata praktyki buddyjskiej i pracy nad sobą, zdobyłam szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu wielu rożnych gałęzi jogi i praktyk medytacyjnych. Wiedzę tę wykorzystuję codziennie w pracy z klientami, dobierając i dopasowując metody z rożnych ścieżek praktyki i wiedzy, do potrzeb danej osoby.