Joga

Jestem buddystką od bardzo dawna. Przez lata praktyki i pracy nad sobą, zdobyłam szeroka wiedzę i doświadczenie z zakresu wielu rożnych gałęzi jogi i praktyk medytacyjnych nie tylko w tradycji buddyjskiej ale także w sikhijskiej, hebrajskiej, chrześcijańskiej i hinduskiej.

Wiedzę tę wykorzystuję codziennie w pracy z klientami, dobierając i dopasowując metody z rożnych ścieżek praktyki i wiedzy, do potrzeb danej osoby. Wśród praktyk jogicznych najczęściej stosowanych w pracy z klientami pragnę wyróżnić następujące:

  1. Joga Snu i Śnienia – praktyka przekazana przez Tenzina Wangyala Rinpocze (http://www.ligmincha.pl/pl/nauczyciele/nauczyciele-z-zagranicy/tenzin-wangyal-rinpocze.html) w starożytnej tybetańskiej tradycji Bon. Elementy tej praktyki są wykorzystywane głownie przy terapii zaburzeń snu i śnienia.
  2. Joga Nidra – praktyka przekazana przez Swami Satyananda Saraswati (http://www.biharyoga.net/yoga-vision/sri-swami-satyananda-saraswati/) oraz Swami Niranjanananda Saraswati (http://www.biharyoga.net/yoga-vision/swami-niranjanananda-saraswati/) z Bihar School of Yoga.
  3. Joga terapeutyczna opracowana przez profesora Pasang Yonten Arya Tendi Sherpa wywodząca się z nauk sześciu Jog Naropy (http://www.rigpawiki.org/index.php?title=Six_Yogas_of_Naropa).
  4. Ćwiczenia i praktyki Jogi and Kriji z Bihar School of Yoga przekazane przez Swami Satyananda Saraswati
  5. Kundalini Joga – elementy praktyki przekazanej przez Yogi Bhajan (http://www.yogibhajan.org/) w tradycji Sikhijskiej.
  6. Tsa-lung – praktyka przekazana przez Tenzina Wangyala Rinpocze w starożytnej tybetańskiej tradycji Bon
  7. Trul Khor – praktyka przekazana przez Tenzina Wangyala Rinpocze i Alejandro Chaoul- Reich – elementy praktyki mogą być wykorzystane w pracy z klientami, którzy otrzymali odpowiednie inicjacje.